sztandary
Sztandary haftowane
na zamówienie
Sztandary OSP
Sztandary OSP haftowane
KONTAKT
 
AKTUALIZACJA 22 marca 2014 roku
| STRONA GŁÓWNA | Druga wojna światowa - geneza |
 
Facta Nautica: Okręty podwodne. Submarines.
-   MARYNARKA HANDLOWA   -   STATKI   -   OKRĘTY  WOJENNE   -   MARYNISTYKA   -   WRAKI   -   MORZE   -    MARYNARKA WOJENNA   -
 
- OKRĘTY  PODWODNE  ŚWIATA - WCZORAJ  i  DZIŚ -
-  
KONWENCJONALNE i ATOMOWE  -
Ostatnio dodano:  
| FARFADET | Jeńcy na pokładzie ORP SOKÓŁ |
|
JEAN CORRE | U-Boot pod bułgarską banderą | Katastrofa USS S-51 | Warszawianka w rękach Wietnamczyków |
 
OKRĘTY PODWODNE na stronach FACTA NAUTICA

OKRĘTY PODWODNE - J E D N O S T K I
126 - albański okręt podwodny o numerze burtowym 126
A-1 - ex KOBBEN, pierwszy norweski okręt podwodny
A-1 - włoski okręt podwodny
A-3 - USS A-3, typ 'A', USA, ex GRAMPUS
A1 - HMS A1, ex HOLLAND No. 6, typ 'A', Wielka Brytania
A2 - HMS A2, typ 'A', Wielka Brytania
A3 - HMS A3, typ 'A', Wielka Brytania
A4 - HMS A4, typ 'A', Wielka Brytania
A5 - HMS A5, typ 'A', Wielka Brytania
A6 - HMS A6, typ 'A', Wielka Brytania
A7 - HMS A7, typ 'A', Wielka Brytania  
A8 - HMS A8, typ 'A', Wielka Brytania
A9 - HMS A9, typ 'A', Wielka Brytania
A10 - HMS A10, typ 'A', Wielka Brytania
A11 - HMS A11, typ 'A', Wielka Brytania
A12 - HMS A12, typ 'A', Wielka Brytania
A13 - HMS A13, typ 'A', Wielka Brytania
ADUA - Włochy
AE1 - HMAS AE1, typ 'E', Australia
AE2 - HMAS AE2, typ 'E', Australia
AENEAS - HMS AENEAS, typ 'A' (Amphion)
AFFRAY - HMS AFFRAY, typ 'A' (Amphion)
AGOSTINO BARBARIGO - Włochy, typ 'BARBARIGO'
AJAX - Francja
AKUŁA - Rosja
AL FATEH - Libia
AL AHAD - Libia
ALCIDE - HMS ALCIDE, typ 'A' (Amphion)
ALDERNEY - HMS ALDERNEY, typ 'A' (Amphion)
AMAZONE - typ ARMIDE, Francja
ANDREW - HMS ANDREW, typ 'A' (Amphion)
ANTONIO SCIESA - Włochy, typ 'BALILLA'
ARAGO - Francja
AUDACE - łódź podowna z roku 1802
AURIGA - HMS AURIGA, typ 'A' (Amphion)
B1 - Norwegia
B1 - Włochy
B1 - HMS B1, typ 'B', pierwszy brytyjski. typu 'B'
B2 - HMS B2, typ 'B', Wielka Brytania
B4 - HMS B4, typ 'B', Wielka Brytania
B5 - HMS B5, typ 'B', Wielka Brytania
B6 - HMS B6, typ 'B', Wielka Brytania
B7 - HMS B7, typ 'B', Wielka Brytania
B10 - HMS B10, typ 'B', Wielka Brytania
B-3 - USS B-3, (SS-12), typ 'B', USA
BARB - USS BARB (SS-220), typ 'GATO', USA
BARS - Rosja
BIELIK (I) - ORP BIELIK, Polska, projekt 613 (Whiskey)
BIELIK (II) - ORP BIELIK, Polska, typ KOBBEN, ex SVENNER
C-1 - Hiszpania
C-2 - Hiszpania
C-5 - USS C-5, ex USS SNAPPER, USA
C2 - HMS C2, typ 'C', Wielka Brytania
C4 - HMS C4, typ 'C', Wielka Brytania
C6 - HMS C6, typ 'C', Wielka Brytania
C13 - HMS C13, typ 'C', Wielka Brytania
C26 - HMS C26, typ 'C', Wielka Brytania
C27 - HMS C27, typ 'C', Wielka Brytania
C31 - HMS C31, typ 'C', Wielka Brytania
C36 - HMS C36, typ 'C', Wielka Brytania
C38 - HMS C38, typ 'C', Wielka Brytania
CAPELIN - USS CAPELIN (SS-289), typ 'BALAO'
CAPITAN O'BRIEN - Chile
CARLO FECIA DI CASSATO - Włochy, typ 'NAZARIO SAURO'
CARITE - ARV CARITE, Wenezuela
CAVALLA - USS CAVALLA (SS-244), typ 'GATO'
CB-2 - włoski miniaturowy o.p. typu CB  
CHAKRA - pierwszy atomowy OP Indii
CHELYABINSKIY KOMSOMOLETS - ZSRR, typ Foxtrot
CONQUEROR - HMS CONQUEROR, klasa 'Valiant', W. Brytania
D1 - HMS D1, brytyjski o.p. typu 'D'
D-1 - Diekabrist, ZSRR, typ 'D'
D-2 - Narodowolec, ZSRR, typ 'D'
D-4 - Riewoljucjonier, ZSRR, typ 'D'
D-6 - Jakobieniec, ZSRR, typ 'D'
DAKAR - Izrael
DAPHNE - wod. 1925, Dania
DELFIN - Grecja
DELFINEN - HDMS DELFINEN, Dania, Project UB51
DELFINUL - pierwszy rumuński o.p.
DELFINUL - rumuński o.p. klasy 'Kilo'
DELFINUL - drugi rumuński o.p. o tej nazwie, 'KILO'
DEUTSCHLAND - pierwszy podwodny statek handlowy
DOLPHIN - USS DOLPHIN, SS-169, USA
DZIK - ORP DZIK, typ 'U'
DZIK - ORP DZIK, typ 'FOXTROT"
E1 - USS E1, SS-24, USA, amerykański typ 'E'
E3 - HMS E3, Wielka Brytania, brytyjski typ 'E'
E5 - HMS E5, Wielka Brytania, brytyjski typ 'E'
E8 - HMS E8, Wielka Brytania, brytyjski typ 'E'
E9 - HMS E9, Wielka Brytania, brytyjski typ 'E'
E13 - HMS E13, Wielka Brytania, brytyjski typ 'E'
E48 - HMS E48, Wielka Brytania, brytyjski typ 'E'
ESPADON - Francja, typ 'REQUIN'
EXCALIBUR - HMS EXCALIBUR, eksperymentalny
EXPLORER - HMS EXPLORER, eksperymentalny
F-1 - USS F1, amerykański typ 'F'
F-1 - Brazylia, typ 'FOCA'
F-8 - Włochy, włoski typ 'F'
FARFADET - Francja
FARNCOMB - HMAS FARNCOMB, Australia, Collins Class
FERRE - Peru
FLORA - duński okręt podwodny
FLYING FISH - USS FLYING FISH, SS/AGSS-229, USA
G3 - HMS G3, Wielka Brytania, typ 'G'
G4 - HMS G4, Wielka Brytania, typ 'G'
G10 - HMS G10, Wielka Brytania, typ 'G'
GALATHEA - Dania
GAR - USS GAR (SS 206), typ 'T' (Tambor), USA
GOLFINHO - typ DELFIM, Portugalia
GOTLAND - typ A-19, Szwecja
GOUBET I - Francja
GRAMPUS - USS GRAMPUS (SS-4), USA, typ 'A'
GRAPH - HMS GRAPH, typ VIIC, Wielka Brytania
GYMNOTE (II) - eksperymentalny, Francja
H30 - HMS H30, typ 'H', Wielka Brytania
H31 - HMS H31, typ 'H', Wielka Brytania
H34 - HMS H34, typ 'H', Wielka Brytania
H44 - HMS H44, typ 'H', Wielka Brytania
H47 - HMS H47, typ 'H', Wielka Brytania
H49 - HMS H49, typ 'H', Wielka Brytania
H50 - HMS H50, typ 'H', Wielka Brytania
HA-19 - japoński miniaturowy OP
HA-101 - japoński podwodny transportowiec
HĂ NỘI - Wietnam
HAI PAO - typ GUPPY II, Tajwan
HAJEN - pierszy szwedzki OP
HOLLAND - USS HOLLAND, SS -1, USA
HUMAITA - pierwszy oceaniczny o.p. Brazylii
HURMAT - Pakistan, typ 'AGOSTA'
I-1 - japoński krążownik podwodny
I-3 - japoński krążownik podwodny
I-7 - japoński krążownik podwodny  
I-8 - japoński krążownik podwodny
I-54 - japoński krążownik podwodny
I-61 - Japonia
I-73  - Japonia
J1 - HMS J1, HMAS J1, Wielka Brytania, Australia, typ 'J'
J7 - HMS J7, HMAS J7, Wielka Brytania, Australia, typ 'J'
JASTRZĄB - ORP JASTRZĄB, ex USS S-25
JEAN CORRE - Francja, dawny U-Boot
JOHANNA VAN DER MERWE - RPA
JUNAK - Jugosławia
JURIJ DOŁGORUKIJ - atomowy proj, 955 ('BOREJ'), Rosja
K I - Holandia
K XVIII - Holandia, typ 'K XIV'
K-21 - ZSRR, typ 'K' seriaXIV
K-54 - ZSRR, typ 'K'  seria XIV
K22 - Wielka Brytania, typ 'K'
KALEV - pierwszy estoński OP
KASZUB - ORP KASZUB
KOBBEN [I] - pierwszy norweski OP
KRAKOWIAK - ORP KRAKOWIAK, Polska, ex radziecki
KUJAWIAK - ORP KUJAWIAK, Polska, ex radz.
KURP - ORP KURP, Polska, ex radziecki
KURSK - rosyjski atomowy OP, OSCAR II
KYA - dawny U-Boot U-926 pod norweską banderą
L-2 - podwodny stawiacz min, ex STALINIEC, ZSRR
L-18 - podwodny stawiacz min, ZSRR
L-20 - podwodny stawiacz min, ZSRR
L3 - HMS L3, Wielka Brytania, brytyjski typ 'L'
L4 - HMS L4, Wielka Brytania, brytyjski typ 'L'
L54 - HMS L54, Wielka Brytania, brytyjski typ 'L'
L55 - HMS L55, Wielka Brytania, ZSRR ("Bezbożnik"?), bryt. typ 'L'
LE REDOUTABLE - o napędzie klasycznym, Francja
LE REDOUTABLE - o napędzie nuklearnym, Francja
LEVIATHAN - INS LEVIATHAN, Izrael, bryt. typ 'T'
LEMBIT - Estonia, ZSRR
LENINSKIJ KOMSOMOŁ
LUDION - Francja, typ 'NAÏADE'
M1 - HMSM M1, typ 'M', monitor podwodny, Wielka Brytania
M2 - HMSM M2, typ 'M', pierwszy podwodny lotniskowiec
M3 - HMSM M3, typ 'M', podwodny stawiacz min
M-32 - ZSRR, typ 'M' serii XII
M-72 - ZSRR, typ 'M' serii VI-bis
M-73 - ZSRR, typ 'M' serii VI-bis
M-96 - ZSRR, typ 'M' serii XII | 1 | 2 |
M-174 - ZSRR, typ 'M' serii XII
MARIA VAN RIEBEECK - pierwszy OP floty RPA
MARIOTTE - Francja
MAZOWSZE - ORP MAZOWSZE, typ 'M' serii XV
MAZUR - ORP MAZUR, typ 'M' serii XV
MEMPHIS - USS MEMPHIS SSN 691, USA
MÜSTECİP ONBAŞI - Turcja
NAUTILUS - okręt Roberta Fultona
NAUTILUS - okręt kapitana NEMO
NAUTILUS - ex USS O-12, ekspedycja polarna 1931
NAUTILUS - HMS NAUTILUS, eksperymentalny, W. Brytania
NAUTILUS - USS NAUTILUS, pierwszy atomowy
NEPTUNO - Portugalia, ex HMS SPEARHEAD
O 1 - pierwszy holenderski OP, typ Holland 7-P
O 20 - okręt podwodny typu 'O 19', Holandia
O 21 - Holandia, 1. jednostka typu 'O 21'
O 24 - Holandia
O 27 - Holandia, były U-Boot UD 5
OMSK - rosyjski SSGN, klasa OSCAR II
ORZEŁ [I] - ORP ORZEŁ, Polska
ORZEŁ [II] - ORP ORZEŁ, Polska, ex radziecki [1][2]
ORZEŁ [III] - ORP ORZEŁ, Polska, ex radziecki
OSIRIS - HMS OSIRIS, typ 'O', Wielka Brytania
OTARIA - Włochy, typ 'GLAUCO'
OVEN - HMAS OVENS, Australia, typ "Oberon"
P-3 - ISKRA, ZSRR, typ 'PRAWDA'
PACOCHA - BAP PACOCHA, Peru
PADDLE - USS PADDLE (SS-263), USA, typ 'GATO'
PANTIERA - Rosja
PARTHIAN - Wielka Brytania
PASCAL - Francja, typ REDOUBTABLE
PEACEMAKER - USA
PERCH - USS PERCH (SS-313, SSP-313, ASSP-313), USA
PERLE - Francja, typ 'NAIADE'
PIONEER - CSS PIONEER, wojna secesyjna
PLUVIOSE - Francja
PODVODNIK NO. 18 - Bułgaria
PORPOISE - HMS PORPOISE, Wielka Brytania
Q 244 - Francja
R3 - HMS R3, Wielka Brytania           
R7 - HMS R7, Wielka Brytania          
R10 - HMS R10, Wielka Brytania       
REVENGE - HMS REVENGE, S-27, atomowy, SSBN
RYŚ - ORP RYŚ, pierwszy polski okręt podwodny
S-1 - [C-1] ZSRR, także jako WOROSZYŁOWIEC
S-2 - [C-2] ZSRR, także jako MOŁOTOWIEC
S-3 - [C-3] ZSRR, także jako KALININIEC
S-4 - [C-4] ZSRR
S-7 - [C-4] ZSRR
S-10 -[C-10] ZSRR
S-13 - [C-13] ZSRR
S-36 - USS S-36 (SS-141), U.S.A., typ 'S' (stary)
S-48 - USS S-48 (SS-159) U.S.A., typ 'S' (stary)
S-56 - [C-56] ZSRR
SAKARYA - TCG SAKARYA, Turcja  
SALMON - HMS SALMON, Wielka Brytania      
SANG-O - typ północnokoreański  
SANTA FE [I] - ARA SANTA FE, Argentyna
SEADRAGON - USS SEADRAGON (SS-194)
SEALION - USS SEALION (SS-195), USA, typ 'SARGO'
SERAPH - HMS SERAPH, Wielka Brytania
SĘP - ORP SĘP, bliźniak ORP ORZEŁ (I)
SĘP - ORP SĘP, typ 'KOBBEN'
SHANKUSH - INS SHANKUSH, Indie, typ 209
SILURE - Francja, typ 'SIRENE'
SKIPJACK  [I] - USS SKIPJACK, USA, późn. USS E-1
SOKÓŁ [I] - ORP SOKÓŁ, bryt. typ 'U', ex HMS URCHIN
SOKÓŁ [II] - ORP SOKÓŁ, projekt 613 (Whiskey)
SOKÓŁ {III] - ORP SOKÓŁ, typ 'KOBBEN'
SON WON IL - Korea Południowa, typ U-214
SPEARFISH - HMS SPEARFISH, typ 'S', Wielka Brytania
STORM - HMS STORM, typ 'S', Wielka Brytania
SURCOUF - Francja, krążownik podwodny
SZCZ-118 - [Щ-118], ZSRR
SZCZ-128 - [Щ-128], ZSRR
SZCZ-202 - [Щ -202], ZSRR
SZCZ-203 [Щ-203], ZSRR
SZCZ-213 - [Щ-213, ZSRR
SZCZ-302 - [Щ-302], ZSRR
SZCZ-303 - [Щ-303], ZSRR
SZCZ-324 - [Щ-324], ZSRR
SZCZ-422 - [Щ-422], ZSRR  
ŚLĄZAK - ORP ŚLĄZAK, typ Malutka
TACITURN - HMS TACITURN, typ 'T', Wielka Brytania
TAKASHIO - Japonia, typ OYASHIO
TANIN - INS TANIN, Izrael, typ bryt. 'S'
TARANTULA - USS TARANTULA (SS-12), typ 'B', USA
THOMAS A. EDISON - USS THOMAS A. EDISON
THRASHER - HMS THRASHER, Wielka BRytania, typ 'T'
THRESHER - USS THRESHER (SS-200), typ 'T', USA
TORO SUBMARINO - Peru
TRIDENT - HMS TRIDENT, typ 'T', W. Brytania
TRITON - Francja, typ 'SIRENE'
TRUANT - HMS TRUANT, Wielka Brytania, typ 'T'
TUPI - Brazylia, typ 209/1400
TURQUOISE - Francja, typ EMERAUDE
TURTLE - amerykańska łódź podwodna z XVIII wieku.
TUSK - USS TUSK (SS-426), afera szpiegowska
U 1  [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine, pierwszy niemiecki OP
U 1 - Dania, ex ORP DZIK
U 2 - typ 'U', Szwecja
U 2 [II]- Niemcy, Kriegsmarine, typ IIA
U 3 - Austro-Węgry, typ 'Germania'
U 3 [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine
U 4 [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine
U 4 - Austro-Węgry, typ 'Germania'
U 6  [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine, typ 'U 5' I serii
U 7 [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine, typ 'U 5' I serii
U 8 [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine, typ 'U 5' I serii
U 8 [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ IIB
U 9 [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine, typ 'U-9'
U 9 [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ IIB
U 10 - Austro-Węgry, typ UC-I
U 11 [II] - Niemcy, Kriegsmarine
U 16 [II] - Niemcy, typ IIB
U 20 [I] - Niemcy, Kaiserliche Marine, typ U-19
U 21 [I]  - Niemcy, Kaiserliche Marine, typ U-19
U 23 [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ IIB
U 26 [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ IA
U 27  [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ VIIA
U 30 [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ VIIA
U 39 [II] - Niemcy, Kriegsmarine, typ IX
U 45 [II]- Niemcy, Kriegsmarine, pierwszy U-Boot typu VIIB
U 106 - Niemcy, typ IX B
U 155 - Niemcy, Kaiserliche Marine, krążownik podwodny
U 333 - Niemcy, typ VIIC
U 359 - okręt-muzeum (projekt 613, Whiskey)
U 407 - U-Boot typu VIIC
U 505 - Niemcy, typ IXC, okręt-muzeum w Chicago
U 530 - Niemcy, typ IXC/40
U 532 - Niemcy, typ IXC/40
U 534 - Niemcy, typ IXC/40
U 977 - Niemcy, typ VIIC
U 995 - Niemcy, typ VIIC/41
U 1407 - Niemcy, typ XVIIB
U 2363 -U-Boot typu XXIII, Niemcy, Kriegsmarine
U 2513 - U-Boot typu XXI, Kriegsmarine, US Navy
UA - Niemcy, ex turecki BATIRAY
UB - Niemcy, ex brytyjski HMS SEAL
UB-1 - Niemcy, typ 'UB I'
UB-2 - Niemcy, typ 'UB I'
UB-21 - Niemcy, typ 'UB II'
UB-28 - Niemcy, typ 'UB II'
UC-1 - Niemcy, podwodny stawiacz min
UC-5 - podwodny stawiacz min, Niemcy
UC-8 - podwodny stawiacz min, Niemcy
UC-26 - podwodny stawiacz min, Niemcy
ULA (I)- KNM ULA, Norwegia
UPHOLDER - HMS UPHOLDER, Wielka Brytania, typ 'U'
UTVAER - KNM UTVAER, Norwegia, ex HMS VIKING
X - eksperymentalny, późniejszy DAUPHIN, Francja
X1 - krążownik podwodny, Wielka Brytania
X3 - podwodny stawiacz  min, Włochy
X51 - HMS X51 STICKLEBACK,  miniaturowy okręt podwodny
XE8 - HMS XE8 EXPUNGER, Wielka Brytania
XIA - jedyny chiński SSBN
VAGSHEER - INS VAGSHEER, Indie, typ ' Foxtrot'
VANGUARD - HMS VANGUARD, Wielka Brytania
VEPR - WIEPR, rosyjski SSN
VICTOR-REVEILLE - Francja, ex U-79
VIPERFISH - miniaturowa łódź podwodna
VORTICE - Włochy, typ 'Flutto'
W-1 - ZSRR, ex bryt. SUNFISH
WATT - Francja
WILK (II) - ORP WILK (projekt 641/Foxtrot)
ŻBIK - ORP Żbik, Polska, podwodny stawiacz min

OKRĘTY PODWODNE - T Y P Y
A - typ brytyjski (stary)
BARBARIGO - typ włoski
CB - typ włoski  
E - typ amerykański
F - typ amerykański
PIGMIEJ - typ radziecki
R - typ brytyjski
S - typ radziecki, tzw. Staliniec, Eska lub Niemka (ros. "C")
SZCZ - typ radziecki Щ, tzw. Szczuka [Щука]
UC-I - typ niemiecki,  podwodne stawiacze min
X2 - włoskie podwodne stawiacze min
XE - brytyjskie miniaturowe okręty podwodne
IA - typ niemiecki (U-25 i U-26)

O K R Ę T Y - B A Z Y   O K R Ę T Ó W      P O D W O D N Y C H    
ADAMANT - HMS ADAMANT, Wielka Brytania
ALECTO - HMS ALECTO, Wielka Brytania
BOUVINES - Francja, dawny pancernik obrony wybrzeża
CEARÁ - Brazylia
CYCLOPS - HMS CYCLOPS, Wielka Brytania
KAMCZACKI KOMSOMOLEC - ZSRR   
KOMMUNA - [Коммуна] (ex WOŁCHOW, Volkhov), ZSRR, Rosja
FORTH - HMS FORTH, d. krążownik II klasy, Wielka Brytania
HVAR - Jugosławia
LOUHI - Finlandia
LWÓW - Polska (dawny żaglowiec szkolny PMH i PMW)
MAIDSTONE - HMS MAIDSTONE, Wielka Brytania
MEDWAY - HMS MEDWAY, Wielka Brytania
NEWA - ZSRR
POLLUX - Francja (ex ILIA MUROMIEC, [Илья Муроме]
SAAR - Niemcy, Kriegsmarine
SARATOV - "Cаратов", ZSRR
SITNICA - Jugosławia
SŁAWOMIR CZERWIŃSKI - Polska
SMOLNYJ -  [Cмольный], ZSRR
Typ JINGEI - Japonia

L U D Z I E
Ariizumi, Tatsunosuke - zbrodniarz wojenny   
Bachtin, Aleksandr N. - PANTIERA
Dienieżko, Dmitrij M. - SZCZ-213
Feldkirchner, Johannes - U-17 i UC-25
Grudziński, Jan - ORP ORZEŁ  | 1 | 2 |
Hemingway, Ernest - jako łowca U-Bootów
Josseliani, J.K. - radziecki 'as"
Karnicki, Borys - dowódca ORP SOKÓŁ   
König, Paul - DEUTSCHLAND, pierwszy handlowy OP
Krawczyk, Bogusław - dowódca ORP WILK
Kretschmer, Otto - U-23, U-99
Łunin, Nikołaj A. - SZCZ-412, K-21   
Malinin, Borys M. - radziecki konstruktor
Marinesko, Aleksandr I. - M-96 i S-13
Prien, Günther - U-47
Romanowski, Bolesław - JASTRZĄB, DZIK, SOKÓŁ, SĘP
Tamman, W.F. - L-20
Winogradow, N.I. - admirał
Young, Edward - HMS STORM

C I E K A W O S T K I
Jeńcy na pokładzie ORP SOKÓŁ
Operacja ślepej kiszki na okręcie podwodnym
Łódź podwodna vs. Nessie, potwór z Loch Ness
Niemiecka poczta podwodna w 1945 roku
Siły podwodne
Królestwa Jugosławii
Hiszpańska poczta podwodna
Atak okrętu podwodnego na pancernik
Bajkalski
"NAUTILUS"
Incydent z s.s. BELRIDGE
DIEKABRIST zatonął ...
To miał być pierwszy atomowy okręt podwodny Francji
Midget z 1934 roku - amatorska konstrukcja
Śmierć holenderskich podwodników na ABOSSO
Niski poziom oficerów RN
Łodzie podwodne gangsterów
U-Boot pod żaglami
Jolly Roger i HMS CONQUEROR
Kpt. A.I. Marinesko i
sukces, którego nie było
Podwodnik patronem szkoły
Pierwszy OP uzbrojony w rakiety
U-214 dla Polski?
Wraki w Nikołajewie
Batysfera
Brytyjski E8 na Bałtyku
Pierwszy rosyjski okręt podwodny
NAUTILUS kapitana Nemo mógł pływać!
Stalin na okręcie podwodnym
Pierwszy podwodnik w historii świata
Obieranie ziemniaków na ORP RYŚ
Marynarski worek wspomnień
Słynny polski podwodnik i ... zazdrosny mąż
Łódź podwodna - projekt Polaka z 1825 roku!  
Wiceadmirał Andrzej Karweta o trzecim ORP ORZEŁ   
s/s GLITRA - Pierwszy statek w historii zatopiony przez OP
Podwodny Czarnobyl? - atomowe okręty podwodne a złomowanie
Zapis walki - niezwykła fotografia lotnicza
Jolly Roger - flaga piracka na okrętach podwodnych
Raport Litowkina - atomowe okręty podwodne Rosji [ang.]
Zbiórka pieniędzy na łódź podwodną im. Marszałka J. Piłsudskiego
Bezimienna łódź podwodna z 1861 roku
Artykuł o ORP ORZEŁ z 1938 roku
Oficerska bibka na ORP RYŚ
Katastrofy atomowych OP od 2000 roku
Katastrofa
USS S-51 - staranowanie przez statek CITY OF ROME
 
Pierwsza katastrofa francuskiego okrętu podwodnego.
PODVODNIK NO. 18 - Bulgarian submarine, ex German uboat UB8
PODVODNIK NO. 18
Katastrofa USS S-51.
(28.12.2013)
U 4 przez całą I wojnę światową służył jako jednostka szkolna.
(17.12.2013)
French submarine ARAGO
Francuski okręt podwodny ARAGO  21 razy w ciagu 5 dni próbował
wedrzeć się do nieprzyjacielskiego portu.
Submarine USS S-48
Amerykański okręt podwodny USS S-48 zatonął przed wejściem do służby.
Włoski okręt podwodny  CARLO FECIA DI CASSATO.
Pierwszy okręt podwodny Wenezueli - CARITE.
USS SEADRAGON (SS-194)
Wodowanie VIPERFISH.
Radziecki miniaturowy okręt podwodny typu 'PIGMIEJ'.
Brytyjski okręt podwodny HMS B2
Włoski okręt podwodny B 1
Facta Nautica: Okręty podwodne.
Obowiązki dowódcy okrętu podwodnego Royal Navy.
Włoski okręt podwodny A-1
AUDACE - łódź podwodna z 1892 roku.
Wrak na pochylni dawnej stoczni AG Vulcan Stettin.
CSS PIONEER - łódź podwodna konfederatów.
CSS PIONEER wcale tak nie wyglądał!
SITNICA - okręt-baza okrętów podwodnych Królestwa Jugosławii
Okręty podwodne Królestwa Jugosławii.
Podczas wojny domowej w Hiszpanii (1936-1939)
pojawiła się
poczta podwodna.
Rzekome zatopienie U-Boota przez bocznokołowiec.
Czy DELFINUL, bliźniak naszego ORP ORZEŁ, wróci kiedykolwiek do służby?
M-32 walczył na Morzu Czarnym
Wiele wskazuje na to, że japoński I-73 zatonął wskutek błędu załogi.
LUDION wchodzi do portu w Dunkierce.
Krążownik podwodny SURCOUF zatonął w niejasnych okolicznościach.
Radziecki M-73 typu 'M' serii VI-bis z czasów II wojny światowej.
Włoski podwodny stawiacz min X3.
Japoński krążownik podwodny I-3.
HMS J1 przeszedł do historii jako pierwszy okręt podwodny, który
jedną salwą torped trafił dwa pancerniki.
 
USS CAPELIN: Marynarz na koi w otoczeniu pin-up girls.
 
Ta jednostka przeszła do historii jako pierwszy okręt podwodny,
który zaatakował torpedą okręt wojenny wroga ...
 
 
Nazywano ten okręt "Szczotką do Zębów" !
 
 
JURIJ DOŁGORUKIJ w 2009 roku rozpoczął próby morskie.
 
   
 
Pracownia Sztandarów. Sztandary szkolne. Sztandary OSP. Sztandary harcerskie.
Facta Nautica: morze, statki, okręty wojenne, wraki, marynarka wojenna
Wyprawy na wraki
BALTIC QUEST
KONTAKT